Кога Ели Сааб ти е свекор, на свадбата ќе изгледаш како кралица (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Кога Ели Сааб ти е свекор, на свадбата ќе изгледаш како кралица (фото)

Од сексапил до кралска елеганција, какви венчаници носеше снаата на Ели Сааб на свадбата со неговиот син?

koga-eli-saab-ti-e-svekor-na-svadbata-kje-si-izgledash-kako-kralica-foto-01.jpg

Ели Сааб Џуниор стапи во брак со Кристина Мурад во Бејрут, Либан, откако 13 месеци беа свршени.

Синот на познатиот либански дизајнер Ели Сааб имаше 3-дневна раскошна прослава во Либан, а неговата избраничка Кристина од својот свекор доби раскошна кралска венчаница со долг вел, која се изработувала 450 часа.

Таа потоа облече уште една раскошна венчаница која се изработувала 350 часа, а впечатливи свадбени креации носеше и пред и по главната церемонија.

Меѓу славните гости беа Сара Сампајо, Каролина Куркова, Дита Вон Тис и Тони Гарн.

Фотки од свадбата на најстариот син на дизајнерот Ели Сааб:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како јакната на Кендал Џенер стана хит меме? (фото) Големата црвена јакна на Кендал Џенер направи твитерџиите да ја споредат дури со...
Шајло како момче, Анџелина без градник: Кога Џоли сака да оди на ручек... Актерката со 3 од нејзините 6 деца беше уловена во лежерно издание, иако сакаше ...
Скромна прослава со 40 гости: Ед Ширан тајно се ожени со својата девој... Сите се воодушевени како најголемата поп ѕвезда на светот успеа да го изведе ова...