Непрепознатлив: Бразилската фудбалска легенда Роналдо на јахта во Шпанија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 09-07-2020


Непрепознатлив: Бразилската фудбалска легенда Роналдо на јахта во Шпанија

Со опуштен стомак на 42 години Роналдо навистина изгледа поинаку од времето кога изведуваше чуда на фудбалските терени.

neprepoznatliv-brazilskata-fudbalska-legenda-ronaldo-na-odmor-vo-shpanija-01.jpg

Бразилската фудбалска легенда Роналдо се пензионираше пред 7 години, откако 2 децении доминираше на терените.

Тој продолжи со животот на страна од фокусот на медиумите, а сега се релаксира на шпанскиот остров Форментера заедно со своето семејство.

42-годишниот Роналдо изгледа сосема поинаку. Тој по пензионирањето од фудбалот се препушти на задоволствата на животот и повеќе не внимава толку на својата фигура.

Има 4 деца, од кои најстариот син Роналд му има 19 години. Во 2010 година по добивањето на 4-тото дете откри дека направил васектомија и ја затворил „фабриката за деца“.

Со својата сегашна девојка моделот Селина Локс се состанува од 2015 година.

Како изгледа Роналдо денес:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Сите фризури на Џенифер Анистон во последниве 20 години Џенифер Анистон е позната по нејзината беспрекорна коса која секогаш изгледа сов...
Роналдо и Џорџина разменуваат нежности и уживаат во вода на одмор на Ибица (фото) Џорџина Родригез се породи во ноември 2017 и оттогаш постојано се одржува во фор...
Роналдо разменува нежности со бремената Џорџина на јахта на Ибица Фудбалерот Кристијано Роналдо ужива на краток одмор со неговата девојка Џорџина ...