Фаталната убавица која ги освои 50 Cent, Џејсон Деруло и Пи Диди – Дафне Џој има слабост на рапери (фото)


Фаталната убавица која ги освои 50 Cent, Џејсон Деруло и Пи Диди – Дафне Џој има слабост на рапери (фото)

34-годишната Филипинка Дафне Џој очигледно има слабост на рапери. Во јавноста е позната како модел, успешен претприемач и талентирана актерка. Можеби ќе ја препознаете како сирената од филмот „Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides“ (2011).

Dafne-Dzoj-ima-slabost-na-raperi-01.jpg

Нејзиното целосно име е Daphne Joy Cervantes Narvaez. Таа има филипински и порторикански корени. Освен како модел и актерка, таа е и моден дизајнер која започна своја колекција на костими за капење и долна облека, а често се појавува и на телевизија како презентер или водителка.

Од 2011 до 2012 година таа беше во врска со раперот 50 Cent со кого го има синот Sire.

Неколку години подоцна, од 2015 до 2016 година, Дафне имаше врска и со Џејсон Деруло.

Се поврзуваше и со актерот Тајриз Гибсон, а периодот се шушка дека наводно Дафне има нова љубов, раперот Пи Диди.

Како изгледа фаталната убавица која ги освои срцата на познатите рапери?

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Актерка, пејачка, артист на трапез - Што прави денес Талија, 20 години по Росалинда? Мексиканката Талија или попозната како Росалинда, денес има 47 години, изгради к...
Тренингот на Бела Хадид, со кој ја „топи“ брзата храна (видео) Сите не добро знаеме дека Бела Хадид е модел кој сака да покаже нешто повеќе и н...
„Плакнеме очи“: 10 најуспешни машки модели на сите времиња Името Лаки Блу Смит можеби ќе ви звучи смешно, но тој е еден од најуспешните маш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg