Актерот Елиот Пејџ за првпат се појави на црвен тепих по промената на полот - со специфичен детаљ на Мет Гала


Актерот Елиот Пејџ за првпат се појави на црвен тепих по промената на полот - со специфичен детаљ на Мет Гала

Откако го промени полот, Елиот Пејџ на црвениот тепих се појави во црн костум, патики и со специфичен симбол на палтото.

akterot-eliot-pejdj-za-prvpat-se-pojavi-na-crveniot-tepih-po-promenata-na-polot-01.jpg

Актерот Елиот Пејџ за првпат се појави на црвениот тепих по промената на полот и тоа на Мет Гала.

34-годишниот актер носеше црн костум и патики Balenciaga, а највпечатлив дел од изгледот беше зелената роза на палтото. Тоа е симбол на ЛГБТ љубов, наводно популаризиран од британскиот поет Оскар Вајлд во 1890-тите.

akterot-eliot-pejdj-za-prvpat-se-pojavi-na-crveniot-tepih-po-promenata-na-polot-02.jpg

Елиот јавно говореше за тоа за тоа дека пред промената на полот се чувствувал како да е во погрешно тело.

Прочитајте за неговата транзиција - Елен Пејџ откако стана Елиот Пејџ: „Конечно сум тоа што сум!“

Повеќе фотки од Мет Гала:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Елен Пејџ откако стана Елиот Пејџ: „Конечно сум тоа што сум!“ „Никогаш не се препознавав себеси. Долго време не можев дури ниту да гледам фото...
Синчето на Новак Ѓоковиќ неуморно навиваше за својот татко на Ролан Гарос (фото) Јелена Ѓоковиќ објави фотка од синот Стефан кој за првпат го следи мечот на него...
Емотивно видео: Двејн Џонсон му го подари својот автомобил на поранешен војник за да му ги разубави ... Двејн Џонсон израдувал неколку фанови со специјална проекција на неговиот нов фи...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg