Со Алекс беше разгалена дива, а Бен Афлек ја „спушти“ на земја – Џеј Ло носи тешки вреќи храна за сиромашните (фото)


Со Алекс беше разгалена дива, а Бен Афлек ја „спушти“ на земја – Џеј Ло носи тешки вреќи храна за сиромашните (фото)

Додека со Алекс Родригез секогаш уживаше во луксуз и гламур, откако е со Бен Афлек, почесто ја гледаме Џеј Ло во лежерно, опуштено издание. А, изгледа актерот има добро влијание врз неа бидејќи заедно со него, пејачката започна акција за донирање храна за сиромашните семејства.

so-aleks-beshe-razgalena-diva-a-ben-aflek-ja-spushti-na-zemja-dzhej-lo-nosi-teshki-vrekji-hrana-za-siromashnite-foto-1.jpg

Пред некој ден, во САД се прославуваше Денот на благодарноста, а наместо да се фали со луксузната вечера по повод празникот, Џеј Ло годинава одлучи да им помогне на сиромашните.

Ова е првата празнична сезона за Бен Афлек и Џеј Ло откако ѝ дадоа втора шанса на врската по 17 години од раскинувањето, а очигледно одлучиле да ја искористат на најдобриот можен начин.

so-aleks-uzhivashe-vo-glamur-so-ben-aflek-im-dava-hrana-na-siromashnite-dzhej-lo-vo-rabotna-akcija-foto-07.jpg

Актерот и пејачката беа забележани како истоварат големо количество храна во нивната куќа со цел да подготват оброци за сиромашните семејства. 

Додека поголемиот дел од работата го заврши Бен, од фотките е јасно дека ниту Џеј Ло не се плаши од работа и самата се обиде да пренесе неколку големи вреќи храна од камионот до куќата.

so-aleks-uzhivashe-vo-glamur-so-ben-aflek-im-dava-hrana-na-siromashnite-dzhej-lo-vo-rabotna-akcija-foto-14.jpg

so-aleks-uzhivashe-vo-glamur-so-ben-aflek-im-dava-hrana-na-siromashnite-dzhej-lo-vo-rabotna-akcija-foto-04.jpg

Во работната акција се приклучија и близнаците на Џеј Ло, како и две од децата на Бен Афлек.

so-aleks-uzhivashe-vo-glamur-so-ben-aflek-im-dava-hrana-na-siromashnite-dzhej-lo-vo-rabotna-akcija-foto-09.jpg

so-aleks-uzhivashe-vo-glamur-so-ben-aflek-im-dava-hrana-na-siromashnite-dzhej-lo-vo-rabotna-akcija-foto-13.jpg

Според изворите, периодов бил особено тежок за пејачката бидејќи таа е во Ванкувер, додека Бен и децата се во Лос Анџелес.

„Џенифер се врати во Лос Анџелес за да го прослави Денот на благодарноста со децата и Бен. Изминативе неколку недели беа напорни за неа. Тешко ѝ што е далеку од Бен и децата“, открива извор за People.

so-aleks-uzhivashe-vo-glamur-so-ben-aflek-im-dava-hrana-na-siromashnite-dzhej-lo-vo-rabotna-akcija-foto-08.jpg

Изворот вели и дека среќниот пар дефинитивно ќе биде заедно за божиќните и новогодишните празници.

„И двајцата ќе имаат можност да здивнат. За Џенифер, Божиќ е празник за децата и го прави навистина посебен за нив. Годинава ќе треба да направат подобар план бидејќи и Бен сака да биде со неговите деца“.

so-aleks-uzhivashe-vo-glamur-so-ben-aflek-im-dava-hrana-na-siromashnite-dzhej-lo-vo-rabotna-akcija-foto-06.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Џеј Зи откри зошто сè уште не зборува со Канје Вест Се чини дека раперот Џеј Зи со издавањето на новиот албум реши да се отвори за п...
Храна која Меган Маркл не смее да ја јаде додека е бремена Во кралското семејство има многу правила кои членовите треба да ги следат, а Мег...
Криси Тајген открива: Луна и Мајлс се 2 години разлика, но направени се во исто време со ин витро Криси Тајген важи за една од најискрените личности помеѓу славните, која никогаш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg