Листа со 10 најзгодни жени на Инстаграм (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Листа со 10 најзгодни жени на Инстаграм (фото)

Сајтот "Faveable" кој рангира најдобри производи од целиот свет за првпат објави листа со најзгодните жени на Инстаграм.

lista-so-10-najzogdni-zeni-na-instagram-foto-01.jpg

Тие не го кријат целулитот, се трудат да бидат во одлична форма, а имаат речиси милиони следбеници кои ги инспирираат секојдневно.

10. На десеттото место е Брук Еверс од Австралија

https://www.instagram.com/p/CBKlbhmnM_Y/?utm_source=ig_web_copy_link

9. Следи американската манекенка Синди Прадо.

https://www.instagram.com/p/CBtYBo-hgLc/?utm_source=ig_web_copy_link

8. Американката Бритни Палмер – модел и дизајнер.

https://www.instagram.com/p/B-94XFkJLMR/?utm_source=ig_web_copy_link

7. Американката Жаклин Сведберг е на седмото место. 

https://www.instagram.com/p/BY8uQ9MHaIT/?utm_source=ig_web_copy_link

6. Австралиската манекенка и актерка Ели Гонзалвес.

https://www.instagram.com/p/B_jh3LrHfsm/?utm_source=ig_web_copy_link

5. Австралијанката Наташа Оукли која живее во Лос Анџелес и дизајнира костими за капење за плус сајз жени.

https://www.instagram.com/p/B9xWMa6J3Mc/?utm_source=ig_web_copy_link

4. Русинката Викторија Одинткова.

https://www.instagram.com/p/CBjANU0Jepp/?utm_source=ig_web_copy_link

3. Синди Кимберли, девојката која се прослави откако Џастин Бибер „ја бендиса“ на Инстаграм, и заради нејзината сличност со Ирина Шајк.

https://www.instagram.com/p/B_oJGPzAHYe/?utm_source=ig_web_copy_link

2. На второто место е Џена Џенович – по потекло од Србија, а денес работи како модел и сака да стане актерка.

https://www.instagram.com/p/B6wFPuMJ-vU/?utm_source=ig_web_copy_link

1. Прва на листата е Французинката Даниел Кнадсон.

https://www.instagram.com/p/CAvKo-XlPTB/?utm_source=ig_web_copy_link

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Жени објаснуваат зошто сакаат да шетаат голи по дома (фото 18+) Тие чистат и гледаат телевизија голи, некои од нив и пред своите деца, и велат д...
24-годишна девојка стана мета на критики - трудничкиот стомак ѝ бил премал Бела беше нападната затоа што воопшто не изгледала како да очекува дете. Луѓето ...
Како Инстаграм фотката од јајце го надмина рекордот на Кајли Џенер од 18 милиони лајкови? Ако мислевте дека само инфлуенсерите може да добијат огромен број лајкови на Инс...

Најчитани неделава