Буква П - Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com - Results from #30

Соновник - најобемниот македонски соновник | Sonovnik - CRNOBELO.com

Term Main definition
Пепел


Пепелта во сон е симбол на загуба, болест, тага на јаве.

Пеперутка

На цвет: веселба, краткотрајна среќа; во лет: маки, јадови, тешкотии, измами.

Пердуви

Ако видите пердуви во сон значи дека вашата желба ќе се оствари, ќе го добиете писмото што долго време сте го очекувале.

Перење

Кога перете нешто е добар знак за сè што започнувате.

Перете нешто

Смрт во семејството. 

Перика

Ако носите перика значи дека ќе станете угледна личност, напредување во службата; ако видите перика на друга глава значи дека ќе наидете на моменти на потиштеност, некој ќе ве измами.

Перница

Перница во сон означува долга болест, солзи поради љубовта.

Песок

Ако сонувате песок значи дека некој ќе ве измами на јаве.

Пет (број пет)

Среќен број, означува здравје и задоволство.

Петел

Ако слушнете петел во сон предупредува дека ќе добиете неповолни вести; ако го видите симболизира болест, смрт, несреќа; ако видите борба на петли значи дека се соочувате со кавги, злобни времиња.

Пехар

Ако видите пехар во вашиот сон значи дека во реалноста ве чека добивка, плодна година, радост.

Печатница

Ако сонувате печатница значи дека сте близу до голема чест.

Печење (печено месо)

Ако видите печење во сонот значи дека ве чека убава иднина, празник; ако јадете печење предупредува на несреќа, болест, кавга со пријателите.

Печурки

Ако видите: болест, измама, недобронамерна конкуренција; ако собирате: здравје, богатство; ако јадете: ве лажат.

Пешкир

Пешкир во сон е знак дека избегнувате расправија на јаве.

Пештера

Ако сонувате дека сте во пештера значи дека ќе бидете во опасност, загуба на пари.

Пиво

Ако сонувате дека пиете пиво значи дека ве очекува радост, напредок во приватниот и деловниот живот.

Пиете вода

Ако пиете чиста вода во сон: здравје; заматена: незадоволство, грижи; жешко: парница, суд, болест; ако распрскате вода значи дека уживате во монотонијата на животот.

Пижами (ноќница)

Ако сонувате пижами: неуспех на работа, кавга со саканата личност; ако соблекувате пижами: љубовни и деловни успеси, секс во скоро време.

Пијаници

Ако видите пијаници во сон значи дека ќе бидете изложени на срам, загуба, болест.

Пијанство

Да се ​​биде пијан во сон значи дека вашето богатство се зголемува, вашето здравје ве служи добро.

Пилиња

Ако видите пилиња во вашиот сон значи дека ќе имате деловен успех.

Пилот

Што значи да сонувате пилот?

Ако видите пилот на сон

Кога маж на сон ќе види пилот, тоа симболизира успех во друштво. Ќе ве прифатат луѓе чие мислење го почитувате и секој успех ќе направи да пораснете во нивните очи. Ќе бидете многу горди на себе и со сета жар ќе се обидете да ги оправдате нивните очекувања. Исто така на пријателите ќе им се допаѓа позитивната енергија со која зрачите, па ќе ве повикува на сите веселби.

Ќе имате повеќе самодоверба и веројатно на една од тие забави ќе запознаете личност што ќе ви го привлече вниманието.

Кога жена сонува пилот тоа е знак дека ќе има љубовна авантура. Веројатно сте запознале некој кој успеал целосно да ве излуди. По цел ден и ноќ мислите на него. Ако работите заедно, постојано смислувате причина да го повикате или да одите во негова канцеларија. Ќе се чувствувате како вљубена тинејџерка и сите ќе забележат дека нешто убаво ви се случува.

Друга веројатност е дека ве привлекуваат мажи во униформа, па затоа сте сонувале пилот. Ќе имате авантура која ќе ви донесе многу возбуда и ќе можете со сигурност да кажете дека ги живеете вашите „50 нијанси на сиво“.

Ако сонувате дека вие сте пилот

Доколку сонувате дека вие сте пилот тоа значи дека имате голема самодоверба.  Цврсто ги држите сите конци во рацете. Луѓето ви веруваат и ви се воодушевуваат. Понекогаш делувате арогантно, но тоа е само маска за да си ја задржите репутацијата.

Привлекувате внимание каде и да се појавите и луѓето сакаат да бидат во ваше друштво. Можеби партнерот/партнерката понекогаш ви љубоморат поради тоа, но како и сите останати имаат потполна доверба во вас.

Ако сонувате дека сте запознале пилот

Ако сонувате дека запознавате пилот тоа значи дека имате таен обожавател. Некому сте „паднале во очи“ , но се плаши да ви пријде и да ги покаже своите чувства. Причината поради тоа е што веројатно некој од вас е во врска или во брак.

Можеби се работи за личност со која работите или со која скоро секој ден се среќавате. Можеби сте забележале некои знаци, но сте одлучиле да ги игнорираате бидејќи таквото сценарио ви изгледа невозможно.

Кога некој друг се запознава со пилот тоа симболизира завист. Веројатно во вашето опкружување имате личност што си го живее животот онака како што би сакале вие. Има добра работа, солидни примања, верен партнер/партнерка и куќа полна со љубов. Тоа е она што отсекогаш сте го мечтаеле. Во моментот нема изгледи дека тоа ќе ви се случи, па ви станува уште потешко да се дружите со него/неа.

Ако сонувате дека разговарате со пилот

Доколку сонувате дека разговарате со пилот тоа значи дека ќе запознаете влијателна личност која би можела да ви помогне да најдете или промените работа.  Ќе се обидете да му се приближите, но се плашите да не стекне впечаток дека сте наметлива личност. Сепак, свесни сте дека не смеете да дозволите стравот да ве спречи да напредувате.

Затоа ќе се потрудите што поскоро да стапите во контакт. Ако во ваш сон некој друг разговара со пилот бидете внимателни бидеќи лукава личност ќе се обиде да ве надмудри и да ви расипе некој план. Можеби сте на почетокот на врската или бракот, а меѓу пријателите или членовите на семејството на партнерот постои некој кој ќе се обиде да ве раздели.

Кога ќе го сфатите тоа ќе се обидете да му докажете на партнерот дека нешто се случува, но тој нема да ве разбере на вистински начин. Сепак, не дозволувајте да ве разделат ситници, туку борете се за личноста која ја сакате.

Ако сонувате дека се расправате со пилот

Кога сонувате дека се расправате со пилот значи дека во блиска иднина ќе направите глупав и непромислен потег кој би можел да ви влијае на иднината. Пред вас ќе бидат неколку опции, а вие ќе ја изберете онаа која ќе ви донесе најмногу штета. Ако сте одлучиле да купите автомобил или недвижнини посоветувајте се со луѓе кои знаат повеќе од вас од таа област.

Сон во кој некој друг се расправа со пилот симболизира напнатост на приватен план. Ситуацијата во вашиот дом веќе некое време е критична. Членовите на семејството не комуницираат или се расправаат. Сето тоа вам ужасно ви пречи, но не знаете што да направите за да го промените тоа. Затоа се трудите да поминувате повеќе време надвор од дома, што домашните ќе ви го земаат за зло. Клучен проблем би можела да биде финансиската ситуација, или, едноставно недоразбирање.

Ако сонувате дека физички се пресметувате со пилот

Доколку на сон се тепате со пилот тоа значи дека би можеле да имате проблеми со законот. Веројатно некој ваш пријател ќе ве вовлече во нелегална работа. Ќе бидете свесни дека тоа што го правите е опасно, но нема да знаете како да се извлечете од тоа. Ако сонувате дека некој друг се тепа со пилот веројатно ќе бидете сведок на некоја неправда. Ќе се најдете на место на кое се одлучува за судбината на повеќе луѓе.

Иако ќе се спротивставите на некоја одлука, ќе бидете прегласани и тоа ќе го загрози квалитетот на нечиј живот. Со оглед дека сте свесни дека сето тоа е погрешно, долго време ќе ве гризе совеста, а единствена утеха ќе ви биде дека не сте можеле да направите ништо да го спречите тоа.

Ако сонувате дека убивате пилот

Кога сонувате дека убивате пилот тоа имплицира дека сте амбициозна личност. Не се плашите од ништо за да стигнете до целта. Можеби луѓето често ве осудуваат поради вашите постапки, но тоа не ве допира. Знаете како да го спроведете планот на дело и само тоа ви е важно.

Сон во кој некој друг убива пилот симболизира погрешен избор. Можеби ќе се најдете во прилика да изберете факултет кој ќе го студирате или раабота со која ќе се занимавате, па неискуството и неупатеноста ќе ве доведат во погрешна насока. Ќе сфатите дека сте погрешиле и ќе барате начини да го исправите тоа.

Ако сонувате дека водите љубов со пилот

Каков било интимен однос со пилот симболизира пренагласено либидо. Во последно време вашето либидо доживеало полн капацитет, но партнерот нема разбирање за тоа. Поради тоа често доаѓате до судир во кој вие сте поразената страна.

Не знаете како да ја надминете ситуацијата со оглед на тоа дека долго време сте во брак или врска и безусловно си го сакате партнерот. Од друга страна, доколку долго време сте сами, ќе почнете да губите надеж дека ќе ја пронајдете вистинската личност за себе. Можеби ќе ве разочара една личност поради која ќе си создадете лошо мислење за сите личности од спротивниот пол.

Значењето може да биде поедноставно. Ако сте гледале филм со пилот, тоа оставило впечаток врз вас кој се одразил и на сон.

Дефиниција за пилот

Воздухопловец, летач.

Пиперка

Лута пиперка симболизира неволја, грижа, кавга; блага: здравје; зелена: долг живот; сува: заборавате на обврските.

Пирамиди

Пирамидите во соништата се симбол на чест и добивка на јаве.

Писмо

Ако примите писмо значи дека ќе се плашите без причина; ако испратите писмо значи дека ве очекуваат грижа, тага, солзи, добивка на пари, добра вест; прочитајте: ве очекуваат многу изненадувања, ќе ја добиете довербата во околината.

Пита

Ако јадете пита во сон значи дека ве очекува мала добивка, напредок.

Питач

Да се ​​биде питач: освојување на лотарија; ако споделите нешто и му помогнете на питачот: доброто дело се враќа од време на време, доаѓаат посреќни денови.

Пиштол

Ако имате пиштол во сон значи дека храбро ќе се држите во опасност; ако видите пиштол тоа претставува симбол за безбедност и стабилност; ако пукате со пиштол ве предупредува да се вардите од избрзани потези, размисли па кажи.

Плажа

Плажата во сон е симбол на забава, патување, пријатни вести што ќе ги слушнете на јаве.Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg