По што се разликуваат двете топки?


По што се разликуваат двете топки?

Некои луѓе едноставно, колку и да се трудат не забележуваат мали промени во светот околу нив, а на други пак, не може да им избега од видот и најситниот детаљ.

po-shto-se-razlikuvaat-dvete-topki-01.jpg

Сепак, способноста да се концентрирате и да обрнувате внимание на малите детали е многу корисна во било која животна ситуација во која ќе се најдете.

И секако може да се вежба.

За вежбање - Можете да погодите по што се разликуваат двете топки?

po-shto-se-razlikuvaat-dvete-topki-1.jpg

Ако не успеавте да најдете разлика, преминете на следната страна...Би можело да ве интересира:

Која од двете девојки лаже? Во замислената ситуација, има две девојки кои се расправаат околу тоа која е соп...
Колку долго ќе патувате до Марс, ако се движите со брзина на светлината? Денес имаме малку невообичаено, но секако интересно, прашање. Ќе ви треба малку ...
Квиз: Како ви изгледа совршеното утро? Дали сте човек кој сака да се тегне низ креветот додека го одложува алармот добр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg