Со каков маж ќе стапите во брак?

Секоја девојка сонува да го најде идеалниот партнер со кој ќе го помине остатокот од својот живот и со кој ќе гради семејство и среќен топол дом.

so-kakov-maz-kje-stapite-vo-brak-001.jpg

Но, каков тип на човек барате поточно?

Некој кој е секогаш тука за вас, некој со кој сте заедно откако „знаете за себе“, некој кој е посветен на својата кариера?

Решете го тестот и откријте:   

Со каков маж ќе стапите во брак?
 1. 1.


 2. 2.
  Фустанот
  Прстените
  Вистинскиот сопруг
  Гостите
 3. 3.
  Мажот
  Жената
  Воопшто не е важно
  Не сум сигурна
 4. 4.
  Комуникација меѓу партнерите
  Одличен сексуален живот
  Простор за индивидуално и заедничко растење и созревање
  Сè од горенаведеното
 5. 5.
  18 - 24
  25 - 36
  37 - 43
  Не се важни годините, важно е да се најде вистинската личност
 6. 6.
  Не
  Не се сеќавам
  Да
  Мислам дека да
 7. 7.


 8. 8.


 9. 9.
  Да
  Не сум сигурна
  Нема шанси
  Мислам дека не
 

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз за гурмани: На кое место во Македонија се наоѓаат овие 10 традиционални ресторани? Одговорот на овие 10 прашања ќе го знаат само вистинските гурмани кои прошетале ...
Квиз: Дали би ги преживеале игрите од „Squid Game“? Кога вие би имале можност да сте на местото на некој од учесниците во игрите во ...
Квиз: Каква мајка сте – најдобар пријател или нервозен диктатор? „Не сакам да јадам грашок“, „Зошто мора да станам рано“, „Денес не одам во гради...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg