Квиз: Што ви недостасува во животот?


Квиз: Што ви недостасува во животот?

Сите понекогаш се чувствуваме како животот да ни проаѓа, без целосно да го живееме.

kviz-shto-vi-nedostasuva-vo-zhivotot-01.jpg

Но, многу често забораваме дека некогаш е потребно да се откажеме од некои работи, за доброто на оние во кои вистински уживаме.

А, што е тоа што ви фали во животот? Дознајте со овој квиз...

Што ви недостасува во животот?
 1. 1. Какво чувство ви предизвикува фотографијата?
  Страв и ризик
  Авантура и возбуда
  Осаменост
  Тага
 2. 2.


 3. 3.


 4. 4.
  Понеделник
  Среда
  Недела
  Сабота
 5. 5.


М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg