Загатки за оние со развиена логика: Ќе успеете ли да ги решите за 10 секунди?


Загатки за оние со развиена логика: Ќе успеете ли да ги решите за 10 секунди?

Ако сте од оние кои мислат дека сите проблеми на светот имаат логично објаснување и решение, тогаш овие загатки се за вас.

zagatki-za-onie-so-razviena-logika-kje-uspeete-li-da-gi-reshite-za-10-sekundi-01.jpg

Доколку не ви е развиена логиката, тешко ќе се снајдете со нивното решение, а ако се сметате себеси за човек со логично размислување, тестирајте се дали навистина е така.

Ве предизвикуваме секоја загатка да ја решите за 10 секунди, иако и ако трае подолго, не е ништо страшно.

За да го проверите одговорот, кликнете на секоја слика.

Ќе успеете ли да ги решите за 10 секунди?
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот
 8. 8.
  Кликни за одговорот

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Загатки заради кои нема да имате мир додека не најдете решение Истражувањата многупати докажале дека решавањето загатки и логички задачи е искл...
Имате 7 секунди да откриете - Што прави жената погрешно? На прв поглед сè изгледа нормално, но сепак, нешто не е во ред со фотографијата ...
6 загатки кои ќе ги решат само генијалци - ќе успеете ли и вие? На мозокот му е потребен тренинг, а овие навидум лесни загатки ќе ви помогнат да...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg