Детективска задача: Ќе го „решите“ ли убиството во сауна?


Детективска задача: Ќе го „решите“ ли убиството во сауна?

Ако сте љубител на детективските серии, филмови или книги, тогаш оваа загатка е идеална за вас.

detektivska-zadacha-kje-go-reshite-li-ubistvoto-vo-sauna-01.jpg

Може да проверите колку многу сте научиле од она што го гледате и читате, како и да си го истренирате мозокот.

Прочитајте ја добро оваа детективска задача и обидете се да го најдете убиецот.

Четворица пријатели редовно оделе заедно во сауна и секогаш носеле нешто со нив.

  • Горан е музичар и со него секогаш носи iPod за да слуша музика.
  • Стефан е банкар, а со него секогаш носи термос.
  • Петар и Михаил се адвокари и двајцата секогаш си носат документи за читање.

Еден ден, Петар бил најден мртов и се открило дека е убиен со остар предмет.

Полицијата дошла на лице место веднаш и спровела истрага, но не го нашле оружјето ни убиецот.

Како се случило убиството, кој е виновен и каде е оружјето?

detektivska-zadacha-kje-go-reshite-li-ubistvoto-vo-sauna-02.jpg

Одговорот дознајте го на следната страна... Би можело да ве интересира:

Детективска загатка: Како умрел едниот човек, а другиот не? Двајца пријатели влегле во бар и порачале идентичен пијалак со мраз. Едниот преж...
Детективска задача која може да ја решат само луѓе со бујна имагинација Обично, во детективските загатки, бараме од вас да го најдете криминалецот. Но, ...
Детективска загатка: Која пилула е отровна? Тим детективи имаат задача во која треба да им помогнете. Ставете се во улога на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg