Квиз за жени: Колку ги разбирате мажите?

Дали мажите ги читате како отворена книга или сепак ви се мистерија со која не можете да најдете заеднички јазик?

kviz-za-zeni-kolku-gi-razbirate-mazite-001.jpg

Ако многупати досега сте се нашле во ситуација во која гласно сте прашале дали мажите и жените некогаш ќе се разберат, тогаш сигурно ќе се забавувате правејќи го овој квиз.

Одговарајте искрено и промислено, ако сакате да откриете:

Квиз за жени: Колку ги разбирате мажите?
 1. 1.
  Татко
  Дечкото/сопругот
  Пријател
 2. 2.

 3. 3.
  Само еден
  Не верувам во машко-женско пријателство
  Многу
 4. 4.
  Мажите
  Жените
  Зависи од карактерот
 5. 5.
  Се согласувам
  Делумно
  Треба многу повеќе од ова
 6. 6.
  Сакаат нешто да скријат
  Им треба промена
  Им е здодевно
 7. 7.
  Неверни
  Емотивни
  Најосамени

М. Д. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали имате среќа во животот? Дали се сметате себеси за среќна личност? Дали успевате да се извлечете од секак...
Квиз: Дали се однесувате по бонтон кога сте во ресторан? Со што се јаде салата, кој треба да нарача мажот или жената, каде се остава чант...
Квиз: Дали би ги преживеале игрите од „Squid Game“? Кога вие би имале можност да сте на местото на некој од учесниците во игрите во ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg