Квиз: Како ви изгледа совршеното утро?


Квиз: Како ви изгледа совршеното утро?

Дали сте човек кој сака да се тегне низ креветот додека го одложува алармот добри 10 пати или сепак рипате со двете нозе на земја, подготвени да го освоите светот?

kviz-kako-vi-izgleda-sovrsenoto-utro-001.jpg

Иако веруваме дека 99% ќе се пронајдат во првиот опис, сепак на сите ни одговара различно темпо на започнување на денот, како и различни активности за расонување.

Па, додека си фантазирате каде би се разбудиле утре, откријте:

Како ви изгледа совршеното утро?
 1. 1.
  Во мојата спална соба, во мојот кревет
  Во луксузна хотелска соба
  Среде шума, во дивина, далеку од цивилизација
  На плажа на егзотичен остров
 2. 2.
  Многу кафе и малку храна
  Житарки и чај
  Чаша вода
  Хамбургер
 3. 3.
  Исто како и сега, околу 6-7 наутро
  Би поспал/а до 10
  Не сакам да се ограничувам со време
  Сигурно до попладне
 4. 4.
  Да вежбам
  Да пливам во базен
  Да медитирам
  Да читам книга
 5. 5.
  Шопинг
  Плажа
  Пијачка со пријателите
  Никаде, би останал/а во соба

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Која од двете девојки лаже? Во замислената ситуација, има две девојки кои се расправаат околу тоа која е соп...
Квиз: Дали сте добар или лош човек? Дали сте од оние луѓе кои срцето би го дале за другите или секогаш на прво место...
Квиз: Колку сте добри во улогата на пријател? Навистина е тешко да се најде вистински пријател и тоа пријателство да се одржи ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg