Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Квиз: Како ви изгледа совршеното утро?

Дали сте човек кој сака да се тегне низ креветот додека го одложува алармот добри 10 пати или сепак рипате со двете нозе на земја, подготвени да го освоите светот?

kviz-kako-vi-izgleda-sovrsenoto-utro-001.jpg

Иако веруваме дека 99% ќе се пронајдат во првиот опис, сепак на сите ни одговара различно темпо на започнување на денот, како и различни активности за расонување.

Па, додека си фантазирате каде би се разбудиле утре, откријте:

Како ви изгледа совршеното утро?
 1. 1.
  Во мојата спална соба, во мојот кревет
  Во луксузна хотелска соба
  Среде шума, во дивина, далеку од цивилизација
  На плажа на егзотичен остров
 2. 2.
  Многу кафе и малку храна
  Житарки и чај
  Чаша вода
  Хамбургер
 3. 3.
  Исто како и сега, околу 6-7 наутро
  Би поспал/а до 10
  Не сакам да се ограничувам со време
  Сигурно до попладне
 4. 4.
  Да вежбам
  Да пливам во базен
  Да медитирам
  Да читам книга
 5. 5.
  Шопинг
  Плажа
  Пијачка со пријателите
  Никаде, би останал/а во соба

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку добро се сеќавате на македонската „ретро“ музичка палета? Кој ја отпеа „Кучкин син“, за која девојка пееше Ѓорѓи Крстевски, чиј евергрин е...
Квиз: Дали ги знаете поважните државни и верски празници што се прославуваат во Македонија? Знаете ли кога се прославува Денот на независноста на Македонија или Денот на на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg