Предизвик за логичари: Ако на полноќ врне, дали по 72 часа може да грее сонце?


Предизвик за логичари: Ако на полноќ врне, дали по 72 часа може да грее сонце?

predizvik-za-logichari-ako-na-polnokj-vrne-dali-po-72-chasa-mozhe-da-gree-sonce-01.jpg

Дали сакате предизвици за размрдување на мозокот?

Ова прашање е совршено за вас:

Ако на полноќ врне, дали по 72 часа може да грее сонце?

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Загатка за умни глави: Кој број е паркинг местото на кое има автомобил? Како се снаоѓате со логичките загатки? Дали брзо доаѓате до решението?  ...
Трик прашање: Како се вика 5-тата ќерка? Што мислите кое име го одбрале нејзините родители? Taткото на Марија има 5 ...
Квиз: Ако животот ви беше претворен во книга, каков наслов ќе имаше? Дали некогаш сте помислиле сите ваши животни искуства и случувања, совети и лекц...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg