Предизвик за логичари: Ако на полноќ врне, дали по 72 часа може да грее сонце? - Results from #1


Предизвик за логичари: Ако на полноќ врне, дали по 72 часа може да грее сонце?

predizvik-za-logichari-ako-na-polnokj-vrne-dali-po-72-chasa-mozhe-da-gree-sonce-02.jpg

Не може да грее сонце, затоа што по 72 часа, повторно ќе биде 12 часот навечер, а на полноќ не грее сонце.

Предизвикајте се и со „Зезната“ математика: Пресметајте напамет - кој е резултатот?

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Трик прашање: Како се вика 5-тата ќерка? Што мислите кое име го одбрале нејзините родители? Taткото на Марија има 5 ...
Квиз: Ако животот ви беше претворен во книга, каков наслов ќе имаше? Дали некогаш сте помислиле сите ваши животни искуства и случувања, совети и лекц...
Со каков маж ќе стапите во брак? Секоја девојка сонува да го најде идеалниот партнер со кој ќе го помине остатоко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg