Логички задачи за размрдување на мозокот


Логички задачи за размрдување на мозокот

За тетратка е платено 100 денари и уште една третина од цената на тетратката. Колку е цената на тетратката?

logichki-zadachi-za-razmrduvanje-na-mozokot-01povekje.jpg

Како што му е потребен тренинг на вашето тело, така му е потребен тренинг и на вашиот мозокот.

Како стоите со логичкото размислување и математичките операции?

Тестирајте се преку овие 5 задачи.

Кликнете на фотографијата за да го видите одговорот.

Логички задачи за размрдување на мозокот
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Логички задачи за кои ќе мора да го помачите мозокот За да го развиете креативното размислување, многу психолози советуваат да решава...
Логички задачи за чие решение ќе треба да го помачите мозокот Одвреме-навреме е одлично на мозокот да му нудите по неколку логички задачи со ш...
8 загатки од кои мозокот ќе почне „да бара“ одмор Како на секој друг дел од телото, така и на мозокот му треба тренинг, а со овие ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg