Што кажува за вас начинот на кој ја носите чантата?


Што кажува за вас начинот на кој ја носите чантата?

Ја носите на рамо и ја држите со рака или ја ставате преку рамо и заборавате нa неа?

shto-kazhuva-za-vas-nachinot-na-koj-ja-nosite-chantata-01.jpg

Говорот на тело открива многу за вас, а тоа го вклучува и начинот на кој ја носите и држите чантата.

Дали ја држите прилепена до вас, дали ја држите во рака или ја носите преку рамо пуштена на страна или одзади – што открива тоа за вас?

Што кажува за вас начинот на кој ја носите чантата?
  1. Како ја носите чантата?
 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Што ви кажува вашето минато? Каква порака ви испраќа минатото? Кои лекции ги научивте и што треба да променит...
Квиз: Каква убавина носите во себе? Како ве доживуваат луѓето? Дали имате елеганција како од минатиот век, мистична ...
Квиз: Што мисли вашата свекрва за вас? Дали има вистина во вицевите за снаи и свекрви? Дали во овој однос секогаш летаа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg