Кој е вашиот најголем страв и што открива тоа за вас?

Вашиот најдлабок и најмрачен страв открива по нешто ново за вашиот карактер.

koj-e-vashiot-najgolem-strav-i-shto-otkriva-toa-za-vas-01.jpg

Најчесто никој не сака да отвора теми за фобиите и стравовите кои им предизвикуваат мрачни мисли и лазење морници по телото.

Нема да бараме од вас да помислувате на секакви сценарија, само да одберете кој е вашиот најголем страв од претставените во продолжение.

Со тоа што ќе „признаете“ кој е вашиот најголем страв, може да откриете нешто повеќе за себе. 

Кој е вашиот најголем страв и што открива тоа за вас?
 1. Која глетка од фотографијата ве плаши најмногу?
  Пајаци
  Змии
  Висина
  Летање
  Грмотевици и молњи
  Инјекции
  Бактерии
  Гужва
 

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Одберете предмет што мислите дека се крие во ковчегот – изборот открива тајни за иднината Замислете дека влегувате во темен таван и одеднаш пред вас се осветлува стар, др...
Тоа што го видовте прво, ќе ви открие од што потајно се плашите и не го покажувате пред другите луѓе Кога ја погледнавте сликата, што прво забележавте на неа – птици, женско лице, г...
Оптичка илузија со две сценарија: Што гледате прво на сликата - открива дали сте наивни Дали сте наивни и не забележувате дека ве демне опасност или сте реални и свесни...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg