Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Загатка за мудри луѓе

Колку брзо мозокот ви смислува креативни решенија? Тестирајте се!

zagatka-za-mudri-lugje-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање за досетливи луѓе кои не паничат: Што ќе земете со вас? Замислете дека куќата гори и можете да земете само една од две важни работи – се...
Логичка загатка: Дали е 5 наутро, 3 попладне или 11 часот навечер? Дали логиката ви е силна страна или секогаш избрзувате со одговорите без да разм...
Трик прашање за умни глави: Како Ристе од Ресен ќе ги подели јаболката? Добро ли се снаоѓате со трик прашања? Ајде малку размрдајте го мозокот со оваа з...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg