Квиз само за оние со остар вид – Ќе успеете ли да го решите за 2 минути?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Квиз само за оние со остар вид – Ќе успеете ли да го решите за 2 минути?

Дали мислите дека имате остар поглед и не пропуштате ниту еден детаљ?

test-samo-za-onie-so-ostar-vid-kje-uspeete-li-da-go-reshite-za-2-minuti-01.jpg

Дали вие сте единствените во друштвото што ги забележуваат сите ситници во позадина на фотките и слично?

Време е да се тестирате дали навистина е така и колку ви се добри способностите за забележување детали.

Во продолжение следат неколку фотографии на кои ќе треба да најдете фигура која се разликува од другите или да најдете разлики на две слики.

Мислите ли дека ќе успеете да го завршите целиот тест за 2 минути или толку ќе ви треба за секоја задача поединечно?

Можете да си пуштите и штоперица, а кога ќе се откажете или ќе сакате да си го проверите резултатот, кликнете на секоја фотографија за одговорот. 

Тест само за оние со остар вид – Ќе успеете ли да го решите за 2 минути?
 1. 1. Најдете ја овцата која се разликува од останатите.
  Кликни за одговорот
 2. 2. Споредете ти двете илустрации и најдете 5 разлики.
  Кликни за одговорот
 3. 3. Најдете ги 3-те парчиња лимета кои се потемни од останатите.
  Кликни за одговорот
 4. 4. Најдете ги 5-те најтемни парчиња лимон.
  Кликни за одговорот
 5. 5. Ќе успеете ли да го најдете емотиконот кој се разликува од останатите?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Пронајдете кои форми создаваат петокрака ѕвезда (не очекувајте да биде во иста боја).
  Кликни за одговорот
 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест: Дали сте „чудак“? Вашите навики и избори говорат многу за вас, па преку овој квиз дознајте каква л...
Тест: Која од двете девојки е побогата? Можете ли да направите разлика помеѓу девојка која е навистина богата и девојка ...
Тест на личност: Кое животно прво ќе го забележите на сликата? Потсвеста може да каже многу за вашиот карактер и личност, многу повеќе отколку ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg