Детективска загатка: Како умрел едниот човек, а другиот не?


Детективска загатка: Како умрел едниот човек, а другиот не?

Двајца пријатели влегле во бар и порачале идентичен пијалак со мраз. Едниот преживеал, а другиот умрел.

detektivska-zagatka-kako-umrel-edniot-chovek-a-drugiot-ne-01.jpg

Што се случило ако имаме предвид дека причината за смртта е токму таа пијачка?

detektivska-zagatka-kako-umrel-edniot-chovek-a-drugiot-ne-04.jpg

Размислете добро...

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Загатка за мудри луѓе Колку брзо мозокот ви смислува креативни решенија? Тестирајте се! Што мислите ко...
Детективска задача: Ќе го „решите“ ли убиството во сауна? Ако сте љубител на детективските серии, филмови или книги, тогаш оваа загатка е ...
Квиз: Дали сте добар или лош човек? Дали сте од оние луѓе кои срцето би го дале за другите или секогаш на прво место...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg