Психолошки тест: Одговорете на прашања за вас и откријте како ве гледаат другите


Психолошки тест: Одговорете на прашања за вас и откријте како ве гледаат другите

Овој одличен психолошки тест ќе ви помогне да откриете со што „зрачите“ и како изгледате во очите на другите луѓе. 

psiholoshki-test-shto-kje-vi-otkrie-kako-ve-gledaat-drugite-01.jpg

Проверете како ве гледаат другите луѓе врз основа на неколку одговори на прашања за вас... 

Психолошки тест: Одговорете на прашања за вас и откријте како ве гледаат другите
 1. 1.
  Наутро
  После пладне
  Доцна навечер
 2. 2.
  Доста брзо со долги чекори
  Релативно брзо со помали чекори
  Не многу брзо, со исправена глава
  Не многу брзо, со спуштена глава
  Многу бавно
 3. 3.
  Стоите со прекрстени раце
  Ги склопувате дланките
  Едната или двете раце ги поставувате на колковите
  Ја допирате личноста со којашто разговарате
  Си играте со вашата коса, ја допирате брадата и слично
 4. 4.
  Со свиткани колена и опуштени нозе
  Со прекрстени нозе
  Со рамно исправени нозе
  Со една нога свиткана под вас
 5. 5.
  Гласна смеа
  Не многу гласно смеење
  Тивко смеење
  Срамежлива насмевка
 6. 6.
  Гласни сте за да ве забележат сите
  Доаѓате незабележано и барате познати луѓе
  Потполно сте незабележителни и се обидувате да не ве забележат
 7. 7.
  Среќни поради тоа
  Нервозни поради тоа
  Се наоѓате некаде помеѓу
 8. 8.
  Црвена или портокалова
  Црна
  Жолта или светло сина
  Зелена
  Темносина или виолетова
  Бела
  Кафеава или сива
 9. 9.
  Испружени сте на грб
  Лежите на стомак
  Лежите на страна
  Главата ви е потпрена на едната рака
  Главата ви е под прекривачот
 10. 10.
  Паѓате
  Се борите
  Барате нешто или некој
  Летате
  Воглавно не сонувате
  Секогаш имате убави соништа

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест: Дали сте „чудак“? Вашите навики и избори говорат многу за вас, па преку овој квиз дознајте каква л...
Тест: Која од двете девојки е побогата? Можете ли да направите разлика помеѓу девојка која е навистина богата и девојка ...
Тест на личност: Кое животно прво ќе го забележите на сликата? Потсвеста може да каже многу за вашиот карактер и личност, многу повеќе отколку ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg