Квиз: Дали сте искрена личност?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Квиз: Дали сте искрена личност?

Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури и по цена некој да ви се налути?

kviz-dali-ste-iskrena-lichnost-01.jpg

Секој некогаш во животот кажал бела лага, но дали лажењето ви е навика?

Дали повеќе кажувате лаги отколку вистина? Дури и да мислите дека сте искрена личност, овој квиз може ќе ви го промени мислењето.

Откријте каква личност сте.

Дали сте искрена личност?
 1. 1.
  „Прекрасен е, ти благодарам!“
  „Благодарам, но не е во мој стил воопшто.“
  Сигурно си потрошил многу пари за него.
 2. 2.
  Ќе му се јавам, но ќе му кажам дека сум зафатен/а.
  Ќе му заѕвонам подоцна и ќе му кажам дека батеријата ми се испразнила.
  Ќе тврдам дека сум го испуштил/а повикот поради состанок.
 3. 3.
  Дефинитивно, не сакам да страдаме двете и друг пат.
  Не, не сакам да бидам неблагодарна.
  Најверојатно не, убаво е што воопшто ме покани.
 4. 4.
  Му велам дека ќе му се јавам подоцна.
  Веднаш тргнувам накај него.
  Ги тргам чувствата на страна и го слушам.
 5. 5.
  Не, ако сте фокусирани.
  Зависи од ситуацијата.
  Вистинската работа секогаш е тешка работа.
 

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали сте добар или лош човек? Дали сте од оние луѓе кои срцето би го дале за другите или секогаш на прво место...
Квиз: Која жена изгледа најстаро? Како ја проценувате возраста на жените? Според начинот на облекување, ставот или...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg