Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Која од двете девојки лаже?

Во замислената ситуација, има две девојки кои се расправаат околу тоа која е сопственичка на станот, но едната лаже – ќе откриете ли која?

koja-od-dvete-devojki-lazhe01.jpg

Двете девојки се расправаат, и двете тврдејќи дека се сопственички на станот.

Но една од нив не е сопственикот – која девојка лаже?

koja-od-dvete-devojki-lazhe01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Квиз за гурмани: На кое место во Македонија се наоѓаат овие 10 традиционални ресторани? Одговорот на овие 10 прашања ќе го знаат само вистинските гурмани кои прошетале ...
Квиз: Дали се однесувате по бонтон кога сте во ресторан? Со што се јаде салата, кој треба да нарача мажот или жената, каде се остава чант...
Квиз: Дали ги знаете поважните државни и верски празници што се прославуваат во Македонија? Знаете ли кога се прославува Денот на независноста на Македонија или Денот на на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg