Квиз: Дали сте „ситничари“ и лесно ловите грешки?


Квиз: Дали сте „ситничари“ и лесно ловите грешки?

Колку често знаете да прокоментирате грешка која другите едвај можат да ја видат? Колку често ви пречат работи кои реално не се од суштинско значење?

kviz-dali-ste-sitnicari-i-lesno-lovite-greski-001.jpg

На кратко – дали сте ситничари и до која мера?

Овој квиз без проблем ќе го поминат само оние кои имаат око создадено за ловење грешки.

Тестирајте се:

Кликнете на сликите за да го откриете одговорот.

Дали сте „ситничари“ и лесно ловите грешки?
 1. 1. Пронајди го бројот 2:
  Кликни за одговорот
 2. 2. Пронајди го бројот 7:
  Кликни за одговорот
 3. 3. Најди го натрапникот:
  Кликни за одговорот
 4. 4. Пронајди ја буквата C:
  Кликни за одговорот
 5. 5. Сега најди го бројот 6:
  Кликни за одговорот
 6. 6. Дали ја гледаш буквата М?
  Кликни за одговорот
 7. 7. Што не е во ред на илустрацијата?
  Кликни за одговорот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Кој е крадецот? Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на п...
Квиз: Дали сте искрена личност? Дали сте личност која лаже без срам или пак секогаш ја кажувате вистината, дури ...
Квиз: Дали имате влакна на јазикот? Дали некогаш сте се соочиле со хотелска соба која не е како на фотките на интерн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg