Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Квиз: Кој е крадецот?

Дали сакате за момент да се ставите во улогата на детектив и да ѝ помогнете на полицијата?

kviz-koj-e-kradecot-01.jpg

Бизнисмен пристигнал во својата канцеларија и видел дека имало грабеж. Многу значајни документи му исчезнале.

Полицијата се обидувала да открие како тие исчезнале од бирото и по разговорите се сомневала во тројца вработени.

kviz-koj-e-kradecot-02.jpg

Сите тројца тврделе дека не биле на работа тој ден и дека ништо не украле. Но, кој всушност лаже?

Деталите ќе ви ја откријат вистината.

Кој е крадецот?
  1. Русокосата девојка
    Мажот
    Црвенокосата девојка
 

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: 7 ментални задачи кои ќе ви го тестираат мозокот - само најумешните нема да се откажат Тестирајте ги вашите очи и ментални способности – дали ќе се откажете или вашиот...
Квиз за тестирање на вниманието: Погодете кое лого на брендовите е вистинското Брендови за автомобили, познати синџири за брза храна и пијалаци, светски бензин...
Квиз: 8 загатки за „ментална гимнастика“ – дали умот може да ве измами? Какви се вашите ментални и визуелни способности? Направете претпразнична менталн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg