8 загатки од кои мозокот ќе почне „да бара“ одмор


8 загатки од кои мозокот ќе почне „да бара“ одмор

Како на секој друг дел од телото, така и на мозокот му треба тренинг, а со овие загатки вистински ќе го изморите.

8-zagatki-od-koi-mozokot-kje-pochne-da-bara-odmor-01.fw.jpg

Не заборавајте одвреме-навреме да му задавате потешки задачи на мозокот и да се терате да размислувате надвор од кутијата.

Овој квиз ќе ве натера да го размрдате мозокот до степен што ќе „почне да бара одмор“. Колку загатки ќе решите?

8 загатки од кои мозокот ќе почне „да бара“ одмор
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот
 8. 8.
  Кликни за одговорот
 

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Загатки заради кои нема да имате мир додека не најдете решение Истражувањата многупати докажале дека решавањето загатки и логички задачи е искл...
3 загатки за „будење“ на умот од зимски сон Колку е изострен вашиот вид и дали може да забележите секакви детали? Може ли да...
6 загатки кои ќе ги решат само генијалци - ќе успеете ли и вие? На мозокот му е потребен тренинг, а овие навидум лесни загатки ќе ви помогнат да...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg