Kвиз: Ќе ги препознаете ли анимираните филмови на Дизни претставени со емотикони?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Kвиз: Ќе ги препознаете ли анимираните филмови на Дизни претставени со емотикони?

Речиси и да не постои личност која во детството не ги гледала анимираните цртани од Дизни. Всушност, многу луѓе уживаат во овие филмови и откако ќе пораснат.

kviz-kje-gi-prepoznaete-li-animiranite-filmovi-na-dizni-pretstaveni-so-emotikoni-01.jpg

Факт е дека дури и да не сте ги изгледале сите филмови на Дизни, сигурно им ги знаете барем насловите, а можеби и имињата на главните ликови. Веројатно би ги препознале филмовите дури и ако погледнете само неколку емотикони што асоцираат на нив. Со овој квиз имате можност да го проверите тоа.

Во продолжение се претставени неколку анимирани филмови на Дизни со помош на емотикони, а вие треба да погодите за кои станува збор.

Ќе ги препознаете ли анимираните филмови на Дизни претставени со емотикони?
 1. 1. Кој е овој анимиран филм?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Кој е овој анимиран филм?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Кој е овој анимиран филм?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Кој е овој анимиран филм?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Кој е овој анимиран филм?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Кој е овој анимиран филм?
  Кликни за одговорот
 7. 7. Кој е овој анимиран филм?
  Кликни за одговорот
 8. 8. Кој е овој анимиран филм?
  Кликни за одговорот
 9. 9. Кој е овој анимиран филм?
  Кликни за одговорот
 10. 10. Кој е овој анимиран филм?
  Кликни за одговорот
 11. 11. Кој е овој анимиран филм?
  Кликни за одговорот
 12. 12. Кој е овој анимиран филм?
  Кликни за одговорот
 13. 13. Кој е овој анимиран филм?
  Кликни за одговорот
 14. 14. Кој е овој анимиран филм?
  Кликни за одговорот
 15. 15. Кој е овој анимиран филм?
  Кликни за одговорот

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку филмови ќе препознаете од силуетите на главните ликови? Ако сте вистински филмоман, тогаш сигурно можете да погодите за кој филм станува...
Квиз: Ќе ги погодите ли сериите според емотикони? Можете ли да ги препознаете сериите само по неколку емотикони? Важите ли за фан ...
Квиз: Колку филмови ќе препознаете само од силуетите на ликовите? Дали можете да препознаете за кој филм станува збор само од една сцена? А, дали ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg