Лесно трик прашање: Колку јаболка повеќе има сега сестрата?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Лесно трик прашање: Колку јаболка повеќе има сега сестрата?

Како се снаоѓате со математичките прашања? За колку време ќе го решите овој предизвик?

lesno-trik-prashanje-kolku-brzo-kje-se-setite-na-odgovorot-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Трик прашање: Колку мачки има во собата? Нова доза тестирање на вашиот ум... Ајде сега едно полесно трик прашање со мачки...
Трик прашање: Колку пати треба да се пресече даската? Како се снаоѓате со трик прашањата? Дали решенијата брзо ви доаѓаат на ум? Ка...
Трик прашање: Што може да падне во вода, а да не се наводени? Одговорот е лесен, но дали ќе успеете да сфатите за што станува збор? Дали сте е...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg