Квиз: 5 загатки за тестирање на логиката - кој прави грешка?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Квиз: 5 загатки за тестирање на логиката - кој прави грешка?

Ајде да провериме колку ви се добри моќите за забележување детали... Можете ли да откриете кој прави нешто нелогично?

kviz-5-zagatki-za-testiranje-na-logikata-koj-pravi-greshka-01.jpg

Прочитајте ги прашањата, погледнете ги сликите и обидете се да одговорите точно.

Кликнете на секоја слика за точниот одговор. 

5 загатки за тестирање на логиката - кој прави грешка?
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз за оние со изострен вид: Ќе ги најдете ли сите грешки? Истренирајте го видот и проверете колку ви се добри способностите за забележувањ...
Квиз: Што не е во ред на прикажаните сцени? Покрај квизовите за проверка на знаењето, добро е некогаш да го раздвижиме умот ...
Квиз: Колку детали можете да запаметите за 6 секунди? Некои совршено се сеќаваат што правеле на одреден датум пред точно 5 години, дод...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg