Тешка гатанка за најостроумните - ќе ја погодите ли?


Тешка гатанка за најостроумните - ќе ја погодите ли?

Некои гатанки се многу лесни, а на повеќето луѓе веќе и добро познати. Но, дали сте ја слушнале оваа? Да се дојде до одговорот е потребно малку повеќе размислување...

teshka-gatanka-za-najostroumnite-kje-ja-pogodite-li-01.jpg

Одговорот е на следната страна...Би можело да ве интересира:

Гатанка која треба брзо да ја погодите Ги знаете ли старите народни гатанки? Сте се сретнале ли досега со оваа? Кој е о...
Гатанка што ќе ви го размрда мозокот - што може да биде одговорот? Уште една во серијалот гатанки... Како ќе се снајдете со оваа? Кој е одговорот? ...
Гатанка за брзо размрдување на мозокот: Кој е одговорот? Обожавате ли гатанки? Еве уште една интересна... Кој е одговорот, ќе се сетите л...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg