5 „невозможни“ прашања - Малку логика ве дели од точниот одговор


5 „невозможни“ прашања - Малку логика ве дели од точниот одговор

Загатките се одлично средство за да го сочувате умот млад и бистар.

5-nevozmozni-prasanja-malku-logika-ve-deli-od-tocniot-odgovor-001_1_copy.jpg

Ви помагаат да размислувате надвор од границите на кои сме навикнати, па неретко мораме малку да се помачиме да ги решиме.

Овие 5 се токму такви - Кликнете на сликата за точниот одговор.

5 „невозможни“ прашања - Малку логика ве дели од точниот одговор
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Крими загатка: Кој е убиецот во ресторанот? Велат дека оние кои ќе го најдат решението на оваа крими загатка, имаат многу ви...
5 загатки за раздвижување на мозокот – дали ќе им го погодите точниот одговор? Сакате да „си играте“ детективи и да решавате загатки? Тогаш сте на вистинското ...
6 загатки што ќе ги збунат и најпаметните – на колку ќе им го погодите одговорот? Научниците велат дека исто како мускулите во нашето тело, и на мозокот му е потр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg