Пронајдете ги сите грешки на сликата – ги има дури 15


Пронајдете ги сите грешки на сликата – ги има дури 15

Овој тест е прилика да си пополните малку време на забавен начин, но и истовремено да го активирате мозокот.

pronajdete-gi-site-greshki-na-slikata-gi-ima-duri-15-01.jpeg

Ако добро ја разгледавте илустрираната сцена, ќе забележите неколку необични работи, односно нелогичности.

Но, можете ли да ги видите сите 15?

pronajdete-gi-site-greshki-na-slikata-gi-ima-duri-15-01.jpeg

Кликнете на следната страна, за да откриете кои грешки ги пропуштивте...Би можело да ве интересира:

Тест за видот: Каде се крие розата? Дали имате изострен вид? Дали ќе успеете да ја пронајдете скриената роза и за ко...
Квиз за оние со изострен вид: Пронајдете ги предметите кои немаат пар Колку пати ви се случило да барате нешто низ дома, а предметот да е цело време п...
Твитер предизвик од ЦИА за идни детективи: Пронајдете 10 разлики на фотографиите Вашата способност за воочување на детали и ситници уште еднаш е ставена на тест ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg