Загатка за највнимателните: Кој е серискиот убиец?


Загатка за највнимателните: Кој е серискиот убиец?

Отсекогаш сте се воодушевувале на умовите на детективите и постојано гледате некои крими заплети? Еве ви шанса да се ставите во улога на детектив.

zagatka-za-najvnimatelnite-koj-e-seriskiot-ubiec-001.jpeg

Тони примил порака во која пишува дека еден сериски убиец штотуку е забележан како влегува во неговата зграда, па поради тоа Тони се обидел да излезе побрзо од зградата.

Додека чекал лифт, истовремено на катот пристигнале двата лифта и во нив се наоѓале две лица, подеднакво сомнителни.

Прашањето е: Во кој лифт е безбедно да се влезе?

zagatka-za-najvnimatelnite-koj-e-seriskiot-ubiec-001.jpeg

Размислете добро, па преминете на следната страна да го проверите одговорот...Би можело да ве интересира:

Крими квиз: 3 загатки за оние со детективски талент Ако сте од оние кои уживаат во гледање детективски серии или пак често ги правит...
Квиз: Која фигура ја забележавте најпрво? Многу од нас сакаат да знаат што да очекуваат во иднина. Овој едноставен тест ќе...
Првото што ќе го видите на сликата открива: Како гледате на животот? Погледнете ја илустрацијата и одберете што прво забележавте. Одговорот ќе ви отк...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg