Квиз: Ве предизвикуваме со 6 трик илустрации – Каде е грешката?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


Квиз: Ве предизвикуваме со 6 трик илустрации – Каде е грешката?

Овој визуелен тест ќе ве натера малку подетално да ги гледате и анализирате ситуациите и да не гледате на работите површно.

test-niz-7-trik-ilustracii-kade-e-greshkata-001.jpg

Има 7 забавни, трик илустрации, а на секоја од нив нешто е погрешно, различно или невозможно...

Кликнете на секоја од сликите за да го проверите одговорот.

Тест низ 7 трик илустрации – Каде е грешката?
 1. 1. Што е различно помеѓу двете девојки?
  Кликни за одговорот
 2. 2. Дали сите јајца се исти?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Што не е во ред со бродот кој сака да излезе?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Што не е во ред со илустрацијата?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Каде е грешката?
  Кликни за одговорот
 6. 6. Пронајдете го она што е заборавено да се нацрта:
  Кликни за одговорот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест: Дали сте „чудак“? Вашите навики и избори говорат многу за вас, па преку овој квиз дознајте каква л...
Тест: Која од двете девојки е побогата? Можете ли да направите разлика помеѓу девојка која е навистина богата и девојка ...
Визуелен тест: Која брава ќе ја отворите со клучот? Визуелните загатки се секогаш предизвик за умот. Навидум изгледаат лесно, но со ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg