Тест за најупорните: Ќе ги најдете ли скриените предмети?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Тест за најупорните: Ќе ги најдете ли скриените предмети?

Тестирањето на очите секогаш било и ќе остане предизвик за сите генерации.

i-najupornite-ke-se-otkazat-najdi-gi-skrienite-predmeti-001.jpg

Ова може да го направите за време на пауза од работа или едноставно кога сакате да ги размрдате очите, бидејќи предолго се западнати во рутина.

Важно е секогаш да ги анализирате дури и најмалите ситници и секако – да не се откажете:

Кликнете на илустрациите за да го откриете одговорот.

Тестирањето на очите секогаш било и ќе остане предизвик за сите генерации.
 1. 1. Најдете го скриениот зајак.
  Кликни за одговорот
 2. 2. Каде е делфинот?
  Кликни за одговорот
 3. 3. Го гледате ли чадорот?
  Кликни за одговорот
 4. 4. Каде е скриен пердувот во собата?
  Кликни за одговорот
 5. 5. Има еден детски прибор во оваа училница – најдете го.
  Кликни за одговорот
 6. 6. Каде е весникот?
  Кликни за одговорот
 7. 7. Пронајдете го парот ракавици.
  Кликни за одговорот
 8. 8. Пробајте да ја најдете рибата.
  Кликни за одговорот
 9. 9. Каде е мачката?
  Кликни за одговорот
 10. 10. Каде е скриен скејтот?
  Кликни за одговорот
 11. 11. Каде е скриена птицата?
  Кликни за одговорот

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Предизвик за логичари: Ако на полноќ врне, дали по 72 часа може да грее сонце? Дали сакате предизвици за размрдување на мозокот? Ова прашање е совршено за вас....
Што прво ќе видите на сликата открива: Зошто немате среќа во љубовта и како да ја најдете? Доколку сте љубители на тестови кои само со една фотографија ви откриваат нешто ...
Квиз: Која фигура ја забележавте најпрво? Многу од нас сакаат да знаат што да очекуваат во иднина. Овој едноставен тест ќе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg