Визуелен предизвик: Кој жолт круг е помал?

Како се снаоѓате со визуелните предизвици? Ве служи ли добро видот? Тестирајте се со оваа задача...

vizuelen-predizvik-koj-zholt-krug-e-pomal-01.jpg

Одговорот е на следната страница...Би можело да ве интересира:

Визуелен предизвик: Кој е сопругот на Ана? Визуелните предизвици се создадени за да се забавуваме, но и да размислуваме лог...
Предизвик кој ќе го решат точно само умните глави: Колку дупки има маицата? Оваа задача на прв поглед изгледа едноставно, но најверојатно ќе направи да погр...
Визуелен предизвик на кој сигурно ќе одговорите погрешно Оваа илустрација на прв поглед изгледа едноставно, но може да ве збуни... Колку ...
Визуелен предизвик: Пронајдете го различното смајли за помалку од 10 секунди Овој визуелен предизвик за помалку од 10 секунди ќе го решат само оние со добра ...
Визуелен предизвик: Пронајдете го различното девојче за 5 секунди Овој визуелен предизвик за 5 секунди ќе го решат само оние кои имаат добра моќ н...
Визуелен предизвик: Пронајдете ги скриените ликови за 10 секунди Каква е вашата моќ на забележување? Имате ли изострен вид, до толку што за 10 се...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg