ВИДЕО: Како зеленчукот и овошјето да останат свежи и уште неколку кулинарски трикови

Како зеленчукот и овошјето да останат свежи и уште неколку кулинарски триковиКако да излупите калинка, како краставицата да не омекнува и авокадото да не потемнува – видео со кулинарски трикови кои ќе ви бидат од корист.