ВИДЕО: 10 неверојатно богати луѓе за кои не сте слушнале

10 неверојатно богати луѓе за кои не сте слушналеСите ги знаеме Џеф Безос и Илон Маск и постојано се во медиумите, но кои неверојатно богати луѓе сакаат да бидат во сенка?