ВИДЕО: Тајните на дамите од кралските семејства за совршени фотографии

Тајните на дамите од кралските семејства за совршени фотографииАко сте член на кралско семејство, тогаш треба да бидете подготвени постојано да позирате. А, сигурно сте забележале дека жените од кралските семејства изгледаат беспрекорно на секоја фотографија. Па, која е нивната тајна? Меган Маркл има трик што ѝ помага да изгледа свежо на фотографите, дури и ако воопшто не спиела претходната ноќ. Кејт Мидлтон, пак, има тајна со која нејзината фризура секогаш изгледа одлично. Кралицата Елизабета има своја препознатлива поза, која ѝ помага да се истакне од другите. Погледнете го видеото и дознајте како и вие секогаш да изгледате беспрекорно на вашите фотографии.