ВИДЕО: Кети Пери објави спот за божиќниот хит „Cozy Little Christmas“

Кети Пери објави спот за божиќниот хит „Cozy Little Christmas“Кети Пери ја објави песната „Cozy Little Christmas“ минатата година, а оваа празнична сезона направи и спот. Во забавното видео, Кети и Дедо Мраз се упатуваат на потопла дестинација и се релаксираат. Тие одат и на масажа кај еден од ирвасите, а додека се покрај базенот, добиваат коктел од келнер снешко.