ВИДЕО: 100-те песни што ја обележаа оваа деценија

100-те песни што ја обележаа оваа деценијаНаближува крајот на 2019-та, а со тоа и крајот на една деценија. Изминативе 10 години изгледавме секакви филмови и серии, прочитавме секакви книги, но и се изнаслушавме секаква музика. Помеѓу илјадниците хитови што беа издадени во 2010-тите, има неколку кои дефинитивно се истакнуваат над другите. „Anaconda“ на Ники Минаж, „Shape of You“ на Ед Ширан и „Someone Like You“ на Адел се само дел од песните што ја обележаа деценијата, а за останатите можете да дознаете во видеото. Дали на листата се наоѓа некој ваш фаворит?