ВИДЕО: Тамара Тодевска објави трејлер за новиот спот за „Monsters“

Тамара Тодевска објави трејлер за новиот спот за „Monsters“Пред некој месец, македонската ѕвезда го објави нејзиниот нов сингл насловен „Monsters“, a наскоро можеме да очекуваме и видео запис. За крај на 2019-та, Тамара сподели краток трејлер за спотот. Песната е дело на Роберт Билбилов, Дарко Димитров и Лазар Цветковски, а текстот го напиша Коста Петров. Спотот е снимен под режисерската палка на Пеце Здравковски, а изгледа дека и овојпат, Тамара нема да ја разочара публиката.