ВИДЕО: Како Кејт Мидлтон стана иднината на кралското семејство?

Како Кејт Мидлтон стана иднината на кралското семејство?Изгледа дека откако Меган Маркл и Хари се венчаа, светот не престана да зборува за нив. Но претходно, Кејт Мидлтон го крадеше целото внимание, а сè повеќе изгледа дека таа е иднината на британското кралско семејство. Кејт и Вилијам се запознале на факултет. Кејт нема никакво кралско потекло, но ова не ги спречува гласините дека ѝ е приоритет на кралицата Елизабета, која верува дека еден ден таа ќе го наследи тронот. Војвотката се подготвува да биде идната кралица, а досега многупати докажа дека навистина е достојна за таа улога. Многумина ја споредуваат и со принцезата Дијана, но постојат и оние кои постојано и бараат мани…