ВИДЕО: Храна со која ќе изгледате младо и после 40-тата година

Храна со која ќе изгледате младо и после 40-тата годинаСтареењето е природен процес и не треба да ве плаши. Нo доколку сакате да остарите „достоинствено“ и да ја намалите видливоста на брчките и другите знаци на стареење, мора да внимавате на вашата исхрана. Особено откако ќе наполните 40 години. Прво нешто на коешто треба да обрнете внимание е внесот на вода - пијте ги препорачаните 7-8 чаши дневно и сигурно ќе забележите разлика во вашиот изглед. Кога станува збор за храната, брокулата, спанаќот и авокадото се само дел од продуктите што ќе ги „избришат“ годините од вашето лице.