ВИДЕО: Колку се промени изгледот на Лејди Гага низ годините?

Колку се промени изгледот на Лејди Гага низ годините?Уште кога првпат се појави на музичката сцена, Лејди Гага стана препознатлива по ексцентричните комбинации и сите фанови се прашуваа што ќе биде нејзиното следно модно изненадување. Лејди Гага е пијанистка која го вклучила овој инструмент во нејзините перформанси во Њујорк, пред да стане светска ѕвезда. Тогаш, пејачката имала долга темна коса и најчесто носела тесни панталони и високи штикли. Кога, пак, стана позната, таа можеше да си дозволи стилисти и повеќе експериментирање со изгледот, па досега ја имаме видено во буквално секакво издание. Погледнете го видеото и дознајте колку се променил изгледот на Гага низ годините.