Кога ѕвездите си мислат дека ги бива за сè...


Кога ѕвездите си мислат дека ги бива за сè...

koga-zvezdite-si-mislat-deka-gi-biva-za-se-01

Многу често, на славните личности наеднаш ќе им „светне“ дека освен професијата која ги прославила, нив фактички ги „бива“ и за многу други работи, па се одлучуваат за друга професија – ама, често неуспешно.

Пример за такво нешто се следниве познати лица:

koga-zvezdite-si-mislat-deka-gi-biva-za-se-1

Мараја Кери – Како пејачка (особено во 90-те) продаваше милиони албуми, што и носеше двојно повеќе долари и еден куп работи што ги носи славата со себе. Што ли текна да се глупира во филмот „Glitter“ од 2011 година, не ѝ јасно на јавноста.

koga-zvezdite-si-mislat-deka-gi-biva-za-se-2

Џенифер Лав Хјуит – Тука пак имаме обратна ситуација. „Жешката“ актерка која ја знаеме од неколку романтични филмови, но и чат-пат нешто сериозно, реши да стане пејачка, па така уште на старт се реши да направи четири албуми, за кои критиката вели дека не ги бива за ништо. Но, актерката упорно тврди дека барем во Јапонија е вистинска пејачка ѕвезда.

koga-zvezdite-si-mislat-deka-gi-biva-za-se-3

Шекил ОНил – Еден од најпознатите НБА центри, уште пред пензионирањето од НБА, сфати дека во него лежи раперски потенцијал, па така реши да му покаже на светот како се рапува. Уште една промашена работа – не ги бива сите да бидат Тупак Шакур.

koga-zvezdite-si-mislat-deka-gi-biva-za-se-4

Мадона – Малкумина знаат дека светски познатата поп кралица од секогаш сакала да биде актерка, па така нејзината актерска кариера започнува уште во 1986 година со „Shanghai Surprise“ – но, како и кај многу други случаи, одговорот на прашањето „зошто не сме виделе добра глума од неа во некој филм?“ се состои во самото прашање.

koga-zvezdite-si-mislat-deka-gi-biva-za-se-5

Мајкл Џордан – Човекот поради кои многумина од нас не спиеле до 6 наутро за да го гледаат во Плеј-Оф, дефинитивно нема да не натера да го направиме истото и со новиот спорт во кој тој си ја пробува среќата. Џордан беше одличен НБА играч и нема потреба да му ги расипува спортските спомени на народот со бејзболот.

Би можело да ве интересира:

Сите работи кои ги знаеме досега за врската на Бред Пит и Шарлиз Терон Сите зборуваат за врската на Шарлиз Терон и Бред Пит, иако тие успешно се кријат...
Славни парови кои биле во „отворена врска“ Тоа што за некои е изневерување, за други е договор за „отворено“ функционирање ...
Анџелина Џоли сакала да организира погреби: Чудни факти и тајни за славните Постојат многу неверојатни факти за познатите личности што малкумина ги знаат. Н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg

Најнови игри

Верувам дека секој од нас поседува способност кон авантура во себе, но вистинска авантура е соочување со одговорноста секој ден.
Вилијам Гордон