Се сеќавате на Бушава азбука?


Се сеќавате на Бушава азбука?

se-sekavate-na-busava-azbuka

Една од омилените детски емисии од наше време со која растевме секојдневно и ги учевме буквите од азбуката беше „Бушава азбука“. Уживавме со Тасе и Таса, Биљарката која беше вљубена во тарзан, чичкото што збореше низ запците, ловџијата...

Во ова време навистина децата уживаа во телевизиската програма и имаше што да се научи.

На кратко да ве потсетиме, уживајте:

Би можело да ве интересира:

„Ќе те вратам назад во селото од кое дојде и очи нема да им видиш на децата!“ „Погледни се каква си, види на што личиш. Одвратна, дебела краво! Да не бев јас ...
Нема потреба да глумиме еднаквост кај децата кога твоето носи Ајфон, а моето јакна стара 3 години Децата по природа се многу чувствителни, но и познати по својата искреност. Дете...
Ги правиме децата „паразити“, па потоа се лутиме зошто не може да направат ништо без помошта на роди... Мојата другарка се ближи кон 30-тата година од животот. Живее сама, заработува д...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg

Најнови игри

Немој никогаш да пропуштиш виножито или залез на сонцето бидејќи гледаш долу.
Непознат автор