ВИДЕО: 10-те најголеми скандали во историјата на доделувањето на Греми наградите

10-те најголеми скандали во историјата на доделувањето на Греми наградитеДоделувањето на Греми наградите е најголемиот музички настан во годината и организаторите даваат сè од себе за вечерта да помине совршено. Но без разлика колку се обидуваат, одвреме-навреме се случува понекој скандал кој потоа се зборува со години. Се сеќавате на периодот кога Ријана и Крис Браун беа во врска? Во 2009-та година тие беа најпопуларниот пар, но вечерта пред доделувањето на Греми наградите се случи злокобниот настан што го обележа крајот на нивната врска. Крис Браун физички ја нападна Ријана и настанот го засени доделувањето на наградите…